Nasza historia

W 2001 roku nastał czas na zmiany. Salon został przeniesiony z Zatorza na Jaroty. Przy ulicy Mroza został otworzony większy salon i co najważniejsze mieszczący sie na parterze.

Przełom w karierze Tomasza Zimnego nastąpił w 2001 roku, został członkiem Narodowej Kadry Fryzjerskiej. Od tego momentu wielokrotnie startował indywidualnie i jako członek kadry w kraju jak i zagranicznych.

Sukcesów w konkursach było wiele w tym miedzy innymi: Mistrzostwa Świata w których miał okazję wystartować po raz pierwszy w 2004 roku w Mediolanie gdzie zajął 3 miejsce drużynowe. Kolejnym długo wyczekiwany sukces to Mistrzostwo Polski w 2005 roku w Poznaniu gdzie zdobył złoty medal, na ten sukces złożyło się 10 lat wytężonej pracy i poświęceń. Następny najważniejszy sukces to Mistrzostwa Europy we Frankfurcie w 2007 roku gdzie wywalczył srebro. Jednak szczególne znaczenie dla Tomasza Zimnego miały Mistrzostwa Świata w Chicago w 2008 roku. To w USA zdobył 2 miejsce drużynowe i 5 miejsce indywidualne w kategorii męskiej. Był to największy sukces Tomasza Zimnego, a także jego zony Joanny, która była autorką koloryzacji wszystkich modeli kadry.

Konkursy to nie wszystko gdyż najważniejsza dla Tomasz Zimnego i pracowników salonu fryzjerskiego „ Tomasz Zimny – Profesjonalne Usługi Fryzjerskie” jest zdobywanie nowych doświadczeń. Staramy się jak najczęściej korzystać ze szkoleń. Braliśmy udział w zajęciach akademii Vidal Sassoon, Mahogany, Toni and Guy, Laszlo Hajasz, Roland Strasser, a ostatnio szkolił pracowników salonu Tomasz Bronowicki, którego warsztaty bardzo sobie ceni Tomasz Zimny.

Obecnie salon znajduje sie przy ulicy Wilczyńskiego. W ostatnim czasie zmienił nazwę z „Zimny hairstyling” na „Tomasz Zimny - Profesjonalne Usługi Fryzjerskie”. Najważniejszy dla nas jest profesjonalizm i w tym duchu pracujemy, a także uczymy młodych adeptów fryzjerstwa.

Specjalizujemy się w strzyżeniu i koloryzacji, w tym jesteśmy najlepsi. Nadrzędnym naszym celem jest wykonanie takiego strzyżenia, które pozwoli klientowi niewielkim nakładem pracy w domu uzyskać efekt taki jak świeżo po wizycie u fryzjera. W naszym salonie świadczymy także profesjonalne doradztwo z zakresu pielęgnacji i stylizacji w domu. Koloryzacje włosów wykonujemy tylko najlepszymi farbami fryzjerskimi. Do tego nasz salon prowadzi szkolenia fryzjerskie z zakresu strzyżeń damskich i męskich na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym.